Radosne wieści z Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu

 

Fragment listu p. Marioli Welke-Jarzębowski z w Hamburga:

 

"Mam dla Sekretariatu Fatimskiego miłą wiadomość. W pierwszą sobotę września, a może już sierpnia w parafii niemieckiej HH-Rahlstedt (Hamburg) odbędą się nabożeństwa pierwszych sobót w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

W tej parafii mamy polskiego kapłana palotyna zatrudnionego w niemieckim duszpasterstwie, który całość z wielkim rozmachem przygotowuje - ( znał ks. Drozdka). Moja koleżanka p. Grażyna Koszałka będzie odpowiedzialna za to dzieło. Grażyna należy do tej parafii i zachęciła polskiego kapłana, a on ustalił z ks. proboszczem. Skopiowałam materiały Nowenny Fatimskiej w języku niemieckim i przekazałam do parafii.

 

Również w innych miejscach Niemiec gorliwi czciciele Maryi załatwiają z proboszczami, aby i w innych parafiach te nabożeństwa miały miejsce. I tak miłość Maryi rozlewa się pomalutku na dalsze obszary Niemiec. Piękne jest to, że ludzie różnych narodów jednoczą się, jak ks. Czapla mówił w czasie uroczystości fatimskich w Hamburgu. Intencja wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi staje się wspólna dla wszystkich tego dnia. W tej parafii również odbywa się  międzynarodowe nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, za które odpowiedzialne jest małżeństwo z Wietnamu. I tak pragniemy, aby ludzie podpatrzyli…. by później w swoim najbliższym kościele podobne nabożeństwa współtworzyli. Sądzę, że to są kolumny na których ostoi się Kościół: 1. miłosierdzie Boże i 2. Maryja".

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej