Pierwsze soboty

Olsztyn - Gietrzwałd

 

... Życie z pozycji samotnego pielgrzyma, podejmującego "nocne" wyzwania w intencjach wsparcia modlitwą, wyrzeczeniem dla bliźnich zaczęło nabierać jakoby nieznanego blasku. Ktoś prosi o "mocną" modlitwę, bo sąd może zabrać dom...i myśl się pojawia: NIE UMIEM SIĘ MODLIĆ "MOCNO", ale wezmę plecak na grzbiet, latarkę, różaniec; pójdę PROSIĆ ZA CIEBIE! ABY MATECZKA NA ZABRANIE DOMU NIE ZEZWOLIŁA! Po drodze strachy i widma...NIE MOŻNA ŻYĆ BEZ DOMU! Krzyż misyjny w ręku, uścisk i odwaga do walki coraz większa...DOM! Archanioł Michał, gdy tylko pojawił się w myślach, wszelkie moce złe ustępowały! Potem radość w sercu z dotarcia do celu CUDOWNY WIZERUNEK, Przenajświętsza Ofiara też ZA DOM! Potem wiadomość przetykana łzami szczęścia NIE ZABRALI ! COŚ SIĘ STAŁO DZIWNEGO....Wiele nocnych zmagań ze słabościami, piechotą, poprzez ciemny las, samotnością, lękiem, zmęczeniem wszystko do pokonania przy Bożej pomocy!

To były początki, a teraz....

Zbliża się dzień 7 października, a to już 4 rocznica rozpoczęcia pielgrzymowania pierwszosobotniego do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej!

Wynajętym mikrobusem 12 osób wyjechało ok.6ej rano z Olsztyna do Gietrzwałdu. Wielka radość; już nie sam; nie taksówką(własną,+ tylko 4 osoby!), ale MIKROBUSEM! 

Tak powstawało Nabożeństwo Pierwszych Sobót w Olsztynie. 

Będąc w tym roku w Zakopanem zaprosiłem ks. Krzysztofa Czaplę do Olsztyna. Proszę przyjechać, być jednym z pielgrzymów i pojechać rano w pierwszą sobotę sierpnia do Sanktuarium w Gietrzwałdzie!

Dwa autokary przywiozły ok. stu pielgrzymów. Różaniec, Msza św. a w Niej kazanie ks. Krzysztofa, które poruszyło serca nawet twardzieli...Wzruszenie słychać było w powietrzu! Po Mszy rozważania pierwszosobotnie przemówiły głębią kontaktu kapłana z Królową Kapłanów. Po nabożeństwie coś dla ciała czyli tzw. KIERMASY! Czyli przyjęcie skromne po kościele! Autokary zajechały na Kupypską Polanę gdzie po warmińsku, w ludowych strojach i gwarze warmińskiej zostaliśmy ugoszczeni życzliwie. Powitanie chlebem który kapłan po ucałowaniu rozdzielił wszystkim WYSTARCZYŁO! Troszkę humoru i tradycji zakończyło pierwszosobotni poranek i powróciliśmy do domów.

Była to już 45-ta pierwszosobotnia pielgrzymka autokarowa z Olsztyna do Gietrzwałdu. Dwie linie autokarowe oznaczone kolorami zielona i niebieska, stałe godziny odjazdu, zawsze w pierwszą sobotę i tylko pielgrzymów przybywa!

Dziękujemy serdecznie Księdzu za trud przybycia do nas i za DOBRĄ OBECNOŚĆ! 

To wielkie dobrodziejstwo od Boga i od człowieka!

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

Pozdrawiam serdecznie Księdza i wszystkich ojców Pallotynów na Krzeptówkach.

Waldemar z Olsztyna


 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej