WIELKA NOWENNA FATIMSKA

W ANGLII, WALII I SZKOCJI

 

Instytut Polski Akcji Katolickiej w Walii i Anglii podjął starania, by Polonię zapoznać z ideą Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Jak informuje P. Grażyna Bielecki - sekretarz generalny Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej - stosowne rozmowy zostały już przeprowadzone z Rektorem Polskiej Misji Katolickie w Anglii i Walii.

W dniu 19 sierpnia 2010 idea Nowenny została podjęta w ramach spotkania Zarządu IPAK-u. Pierwszym owocem podjętych działań było rozprowadzenie materiałów dotyczących Wielkiej Nowenny Fatimskiej w czasie pielgrzymki do sanktuarium w Aylesford. Warto zaznaczyć, iż sanktuarium to łączy się z historią szkaplerza. W 1241 r. angielski baron de Grey, powracając z krucjaty do Ziemi Świętej, sprowadził ze sobą grupę mnichów z góry Karmel. Baron ofiarował im klasztor w Aylesford. Dziesięć lat później w tym właśnie miejscu św. Szymonowi Stockowi ukazała się Matka Najświętsza i wręczyła mu szkaplerz - swoją "szatę".

 

Dzięki zaangażowaniu Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Szkocji ks. Mariana Łękawy – pallotyna, Wielka Nowenna Fatimska została rozpoczęta również wśród Polonii Szkocji. Stosownym momentem rozpoczynającym Nowennę była coroczna pielgrzymka Polonii do sanktuarium w Carfin. Zasadniczy akcent został położony na propagowanie w duszpasterstwie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

 


 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej