Szkocja i Zakopane przy Niepokalanym Sercu Maryi

 

W dni 22 sierpnia 2012 roku w dzień Maryi Królowej, zgodnie ze wskazaniem Piusa XII, we wszystkich parafiach i kaplicach dekanatu Zakopane miał miejsce obrzęd poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W tym dniu również Polska Misja Katolicka w Szkocji poświęciła się Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt poświęcenia, zgodnie z zarządzeniem Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Szkocji ks. Mariana Łękawy SAC, miał miejsce w kościele św. Szymona w Glasgow w ramach wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00. Wprowadzenia do aktu poświęcenia,w formie prezentacji multimedialnej, dokonał ks. Krzysztof Czapla SAC, który również przewodniczył Mszy św. i wygłosił okolicznościową homilię. Obrzęd poświęcenia uświetniła kapela góralska z Zakopanego.

W tym duchu również odbyła się doroczna pielgrzymka Polonii w Szkocji do sanktuarium maryjnego w Carfin. W ramach Mszy św. miał miejsce obrzęd poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rodzin Katolickich.

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej