Ruch Orędzia Fatimskiego we Włoszech


W kwietniu 2012 r. w diecezji Livorno, we włoskim regionie Toskania, powstał Ruch Orędzia Fatimskiego.
Rodzące się stowarzyszenie współpracuje z portugalskim Ruchem Orędzia Fatimskiego, który ma swoją siedzibę w Sanktuarium Matki Boskiej w Fatimie, w Portugalii. Zadaniem Ruchu jest upowszechnianie orędzia fatimskiego w parafiach diecezji Livorno, a także w innych diecezjach i parafiach, które wyrażą zgodę na działalność Ruchu na ich terenie. Ponadto nowe stowarzyszenie będzie zachęcać do praktyki pięciu pierwszych sobót oraz do nabożeństwa i poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Zatwierdzony statut przewiduje także organizowanie pielgrzymek maryjnych do Sanktuarium Fatimskiego, aby zaznajomić wiernych z orędziem, które Biała Pani dała ludzkości. Świeccy, którzy tworzą Ruch, oddani czciciele Niepokalanego Serca Maryi, wypełniają misję ewangelizowania na całym świecie. Ruch chce uczestniczyć we wszystkich inicjatywach, które Sanktuarium Fatimskie proponuje w swoich planach duszpasterskich.
Diecezjalna siedziba Ruchu Orędzia Fatimskiego znajduje się przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Livorno. Proboszcz ks. Giorgio Eschini jest asystentem duchowym Ruchu.

Alessandra Bimbi i Silvia Fiorini 
Ruch Orędzia Fatimskiego, Livorno, Włochy


na podstawie: Fatima, Luz e Paz, 13. 08. 2012

 


 

Ruch Orędzia Fatimskiego (port. Movimento da Mensagem de Fatima) to stowarzyszenie kanoniczne wiernych nakierowane na formację i apostolstwo, powołane przez Konferencję Episkopatu Portugalskiego; liczy ponad sto tysięcy członków we wszystkich portugalskich diecezjach. Ruch powierza się opiece Matki Boskiej Fatimskiej, aby żyć Jej orędziem i propagować je. W dochodzeniu do swoich celów Ruch przykłada szczególne znaczenie do następujšcych dziedzin duszpasterstwa: modlitwa, pielgrzymki, opieka nad chorymi i upoœledzonymi fizycznie. W działalnoœci apostolskiej stowarzyszenie współpracuje także z wydziałami duszpasterskimi Sanktuarium Fatimskiego, szczególnie z Wydziałem ds. Stowarzyszeń i Wydziałem ds. Chorych.


na podstawie informacji Sanktuarium w Fatimie:

http://www.santuario-fatima.pt/portal/index.php?id=1248

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej