Prośba Sióstr Karmelitanek z Oziornoje (Kazachstan)

Siostry Karmelitanki z Oziornoje proszą serdecznie o modlitwę w intencji powstającego tam Karmelu. Różnego rodzaju trudności stają na drodze i opóźniają rozpoczętą już budowę.

 

 Poniżej: obecny Karmel w Oziornoje

 Siostry Karmelitanki z Kazachstanu

„O Trójco Przenajświętsza , uwielbiam Cię. Mój Boże, mój Boże, kocham Cię w Najświętszym Sakramencie.”

Zakorzeniając się coraz głębiej w Sercu Jezusa i Maryi – uczestniczymy w historii, która tworzy Bóg.

 

W maju 2007 roku, Królowa Polski przeniosła nas spod stóp Jasnej Góry z karmelu p/w Miłosierdzia Bożego – do Kazachstanu – kraju zsyłek i łagrów, Wielkiego Stepu, zamieszkałego w większości przez wyznawców Islamu.

Tu, w bezkresnym oziorowskim  stepie, wśród polskich zesłańców z 1936 r. i  ich potomków, Królowa Pokoju ma swoje Narodowe Sanktuarium. Opuszczałyśmy naszą Ojczyznę – Polskę z pragnieniem uczestniczenia w Eucharystii Światów(Karol Wojtyła): z pragnieniem, by Orędzie Matki Bożej Fatimskiej ogarnęło wszystkie ludy i narody; by Jej Niepokalane Serce zatriumfowało. Zabrałyśmy ze sobą figurkę Pani z Fatimy i różaniec, przekazany przez Ś. Łucję jeszcze 2004 r. na kilka miesięcy przed śmiercią. Siostra Łucja obiecała, że „będzie duchem z tym Karmelem, który pierwszy – w najbliższym czasie – podejmie fundację na Wschodzie, na terenach byłego ZSRR. Duchem jest z nami doświadczamy tej obecności na różne sposoby. 13 maja 2007 r. w 90-tą rocznicę objawień Ks. Abp Tomasz Peta zawierzył powstającą fundację Niepokalanemu Sercu Maryi. Wspólnota liczy 5 sióstr: 3 mniszki po profesji wieczystej, 2 po ślubach czasowych. Siostry składały I Profesję już tu w Karmelu Miłosierdzia Bożego i Niepokalanego Serca Maryi w Oziornoje. Zgłaszają się nowe powołania.

Pragniemy wiernie – w pełni – realizować nasz charyzmat tercjarski, karmelitański: całkowicie poświęcony życiu kontemplacyjnemu, w samotności klauzury. Modlitwa, konsekracja i całe nasze życie – oddane zabawieniu dusz.

Podjęłyśmy budowę klasztoru – na ruinach kołchozu „Avangarda”. Dziś w budynku w stanie surowym trwają dalsze prace. Budowniczymi są w większości muzułmanie współpracujący z katolikami.

Wszystko jest łaską. Wszystko jest cudem Bożego Miłosierdzia i Triumfem Niepokalanego Serca Maryi.

Matka Boża, na miejsce objawień w Portugalii wybrała maleńkie miejsce – jedyne o nazwie muzułmańskiej - Fatima ( tak miała na imię pierwsza, ukochana córka Mahometa). Dlaczego?

„Najświętsza Panna chciała być znana, jako Matka Boża Fatimska, ponieważ w ten sposób składała muzułmanom świata ślubowanie i dawała im znak nadziei, zapewniając, że Oni także – dzięki ogromnemu szacunkowi, jaki Jej okazują – pewnego dnia przyjmą Jej Boskiego Syna” – wyznał Abp Sheen.

Nasze Karmelitańskie Trwanie na tej Męczeńskiej Ziemi wprowadza nas w promienie Jezusowego Serca: „Ojcze spraw, aby byli jedno.”

Jest także odpowiedź na wezwanie do współdziałania – wraz z Maryją – w dziele odkupienia: IUXTA CRUCEM/ TECUM STARE, Za życie świata, za zbawienie dusz.

Oddane w miłości i modlitwie

Mniszki karmelitańskie bose z Oziornego z Kazachstanu

Karmel – Oziornoje – 19.08.2012

 

 

Ofiary na pomoc Siostrom Karmelitankom pracującym w Kazachstanie:

Zakon Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych

Ul. Św. Jadwigi 83

42-200 Częstochowa

Konto nr: 48 1240 1213 1111 0000 2379 7460 (PLN)

Konto nr: 37 1240 1213 1978 0000 2379 7473 ()

Bank PKO S.A.

Ul. Kopernika 17/ 19

42-200 Częstochowa

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej