Biskup Henryk Tomasik zawierzył Matce Bożej miasto Radom i diecezję.

8 grudnia przy figurze Niepokalanej, która od 1858 r. stoi przy kościele ojców bernardynów, na wspólnej modlitwie wraz z biskupem i kapłanami zgromadzili się przedstawiciele władz miasta i radomianie. „Akt zawierzenia” ponawiany jest rokrocznie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

„Akt zawierzenia”, który odczytał biskup Tomasik, to szczególna modlitwa, w której powierzane są opiece Maryi wszyscy diecezjanie i mieszkańcy Radomia. W sposób szczególny zostały wymienione ośrodki władzy samorządowej i diecezjalnej, uczelnie wyższe i szkoły, media, wspólnoty i ruchy religijne oraz rodziny – małżonkowie, rodzice i dzieci. W modlitwie biskupa znaleźli się również bezrobotni, samotni, a także osoby uwikłane w różnego rodzaju uzależnienia.

Informacja pochodzi se strony; www.diecezja.radom.pl;  więcej...

 

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej