Orędzie rektora Sanktuarium Fatimskiego na Boże Narodzenie 2012Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką: dziś narodził się wam Zbawiciel (por. Łk 2, 10-11)

Boże Narodzenie to świętowanie bliskości Boga. To On sam podejmuje inicjatywę, aby wyjść nam na spotkanie, ponieważ ma nam coś do objawienia: swoją niezmierzoną miłość!

Z bliskości Boga w osobie Dzieciątka z Betlejem rodzi się wezwanie do ufności i radości skierowany dwa tysiące lat temu do pasterzy i dzisiaj – do nas wszystkich: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką”.

W czasie Bożego Narodzenia wezwanie, abyśmy się nie bali, abyśmy ufali, rozświetla wspaniale nasze życie, gdyż Bóg – w sposób niewypowiedziany – wychodzi nam na spotkanie. Oto tajemnica „Boga z nami” – Emmanuela, do którego doświadczania i świętowania jesteśmy wezwani.

Życzymy świętego i szczęśliwego Bożego Narodzenia wszystkim pielgrzymom, współpracownikom, przyjaciołom i dobroczyńcom Sanktuarium Fatimskiego.

ks. Carlos Cabecinhas


24 grudnia 2012

 

Narodzenie Dzieciątka Jezus, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie, autor: Martinho de Brito

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej