15 sierpnia 2013 - odnowienie aktu zawierzenia Słowenii Matce Bożej. Biskupi wzywają do praktyki pierwszych sobót miesiąca!My, biskupi słoweńscy, popieramy propozycję Stowarzyszenia Osób Poświęconych Sercom Jezusa i Maryi, dotyczącą prowadzenia w całej Słowenii intensywnego przygotowania duchowego do odnowienia aktu zawierzenia Matce Boskiej, które nastąpi 15 sierpnia 2013 r.
Księżom, osobom odpowiedzialnym za sanktuaria (miejsca pielgrzymowania) i wszystkim wiernym zalecamy wcześniejsze przygotowanie uroczystości w dniu 15 sierpnia 2013 r. Przygotowanie  to, zgodnie z orędziem fatimskim, powinno obejmować praktykę pierwszych pięciu sobót miesiąca oraz przeprowadzenie odpowiedniego programu duchowego w niedziele, które poprzedzają dzień 15 sierpnia (4 i 11 sierpnia), jak również w samo Święto Wniebowzięcia.
Duchowe przygotowanie jest związane z Rokiem Wiary (w Kościele Powszechnym) i z 70. rocznicą poświęcenia Niepokalanemu Sercu (w Słowenii). Proszę kapłanów, aby na spotkaniach w archiprezbiteriatach, organizowali nabożeństwa pierwszych sobót oraz wzajemną pomoc (szczególnie w spowiedziach); archiprezbiterów proszę o umieszczenie w planie pracy duszpasterskiej spotkania w grudniu 2012 r., a także nabożeństw wynagradzających w pierwsze soboty miesiąca.

abp Anton Stres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowenii

źródło: Fátima - Światło i Pokój, luty 2013

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej