„Milion róż dla świata” w Fatimie

15 grudnia 2012 r. w Kaplicy Objawień w Fatimie podczas odmawiania różańca w Godzinie Odkupienia, ksiądz James Phalan CSC – dyrektor międzynarodowego stowarzyszenia Różaniec w Rodzinie” ofiarował „Trójcy Przenajświętszej, poprzez ręce Matki Boskiej Fatimskiej, modlitwy o pokój zanoszone przez ponad milion osób z Filipin i całego świata”.
Jako widoczny znak tego daru przekazał księgę z imionami ponad 200.000 wiernych wyznawców Matki Boskiej z Filipin, którzy formalnie przystąpili do kampanii 200 dni różańca; trwała ona od 7 października 2011 do 31 maja 2012 r. Akcja nazwana „Milion róż dla świata” polegała na codziennym odmawianiu różańca o pokój na świecie, przy czym każdy kraj modlił się w sposób szczególny swój lud. Ksiądz James Phalan, który jest dyrektorem stowarzyszenia od sześciu lat, powiedział, że czuje się bardzo wyróżniony możliwością dwukrotnego odprawienia Mszy św. w Kaplicy Objawień. Wielkim zaszczytem nazwał przekazanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie (na ręce kapelana księdza Emanuela Silvy)
księgi z nazwiskami wiernych, którzy z ogromną gorliwością i ufnością ofiarowali Naszej Przenajświętszej Matce, tak przez Nią ukochaną modlitwę różańcową.
Na zakończenie różańca ksiądz James Phalan wygłosił po portugalsku słowa podziękowania za powodzenie akcji, która obudziła serca wielu ludzi oraz wzbudziła pragnienie rozpoczęcia lub kontynuowania nabożeństwa różańcowego, które Przenajświętsza Matka tak bardzo zalecała pastuszkom w Fatimie w 1917 r.
W różańcu oraz uroczystości przekazania księgi uczestniczyła niewielka grupa Filipińczyków wraz z przybyłą z Lizbony konsul generalną ambasady Filipin w Portugalii panią Josefiną Estrada. Pełni wdzięczności za cudowne łaski i błogosławieństwa, która Matka Boska wciąż wyprasza dla swoich dzieci, mamy nadzieję, że nabożeństwo różańcowe będzie praktykowane  coraz częściej i z coraz większym oddaniem, nie tylko w Portugalii, ale także na całym świecie.

Irmã Maria Leopolda Ledesma,
oblatka Maryi Dziewicy z Fatimy

źródło: Fátima - Światło i Pokój, luty 2013

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej