Zgodnie z decyzją Episkopatu Białorusi w pierwszą sobotę lipca (6 lipca 2013r.) w Narodowym Sanktuarium w Budsławiu - Białoruś poświęci się Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 

 

 

W licie Episkopatu Białorusi czytamy:

5.14. W ciągu Roku wiary  odbędzie się peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Budsławskiej po parafiach, która powinna stać się rekolekcjami umacniającymi naszą wiarę na wzór Maryi. Peregrynacja będzie także przygotowaniem do świętowania Budsławskiego Jubileuszu, którego motto brzmi: „Maryja – Matka naszej wiary”.

Od czerwca do sierpnia 2013 r. będzie miała miejsce także peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

5.15. We wszystkich parafiach archidiecezji, w ciągu dziewięciu miesięcy, rozpoczynając od października 2012 r. do czerwca 2013 r., w każdą pierwszą sobotę miesiąca należy celebrować Mszę św. ku czci Matki Bożej Budsławskiej, jako element wielkiej nowenny, z okazji przygotowań do świętowania jubileuszu 400-lecia pobytu cudownego obrazu Matki Bożej w Budsławiu.

5.16. W dniu 6 lipca 2013 r., podczas obchodów Budsławskiego Jubileuszu, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odbędzie się uroczyste poświęcenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie. Jej macierzyńskiej opiece zawierzamy siebie, nasz Kościół i kraj, abyśmy za jej przykładem zawsze zgadzali się z wolą Bożą i swoją wiarą stawali się do Niej podobnymi.

 

LIST EPISKOPATU BIAŁORUSI

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej