„NIE BÓJCIE SIĘ” - 2 grudnia minionego roku Sanktuarium rozpoczęło nowy rok duszpasterski.

 

Jest to już trzeci rok z siedmioletniego okresu przygotowania do obchodów stulecia objawień fatimskich. Został on poświęcony objawieniu z czerwca 1917 r. Temat roku – „Nie bójcie się” – wyraża w krótkiej formie wezwanie do ufności, jakie Matka Boska kieruje do Łucji podczas objawienia czerwcowego.
Wezwanie „Nie bójcie się” ma wiele odniesień biblijnych. W całym Starym i Nowym Testamencie Bóg kieruje to wezwanie do ludzi wtedy, gdy do nich przychodzi. Jest to zaproszenie do zaufania Bogu, który pozwala się poznać, towarzyszy ludziom, chroni ich i nigdy nie opuszcza tych, którzy Mu ufają. Z wezwania, aby się nie bać rodzi się ufność człowieka, uznającego aktywną obecność Boga w historii i jest świadomy Jego zbawczej miłości wobec wszystkich ludzi.

To samo wezwanie jest obecne od początku wydarzeń w Fatimie. Już podczas pierwszego objawienia Anioła w 1916 r., niebiański posłaniec mówi: „Nie bójcie się! Jestem Aniołem Pokoju”. Podczas objawienia w czerwcu to „nie bójcie się” zostaje wyrażone w dłuższym wezwaniu do nadziei i ufności: „Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce
będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”.
Orędzie fatimskie jest przede wszystkim orędziem nadziei i – przez to – wezwaniem do ufności. W Fatimie Matka Boska przyszła, aby zaprosić małych widzących i nas wszystkich do uznania obecności Boga w naszym świecie i w naszym życiu. Ona przychodzi, aby zapewnić nas, że w obliczu życiowych trudności nie jesteśmy sami, bo Bóg nigdy nas nie opuści.


ks. Carlos Cabecinhas
Rektor Sanktuarium w Fatimie

źródło: Fátima - Światło i Pokój, luty 2013

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej