Wspomnienie objawień Anioła będzie obchodzone 21 marca.Sanktuarium Fatimskie postanowiło, że wspomnienie objawień Anioła pastuszkom fatimskim: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie będzie obchodzone w dniu 21 marca.


Ponieważ dokładne daty trzech objawień w 1916 roku nie są znane, Sanktuarium zdecydowało ustanowić ich wspomnienie w dniu zbliżonym do daty pierwszego objawienia. Siostra Łucja pisze w swoich Wspomnieniach: „Wydaje mi się jednak, że musiało to być wiosną 1916 roku, kiedy Anioł pokazał się nam po raz pierwszy w Loca do Cabeço. (…) Następne zjawienie miało miejsce latem. W dniach największego upału (…) Trzecie zjawienie, wydaje mi się, miało miejsce w październiku albo w końcu września, w tym czasie przerwy obiadowej nie spędzaliśmy już w domu”

Objawienia Anioła Stróża pastuszkom będą więc wspominane w 21 marca tj. w dniu wiosennej równonocny, który jest początkiem astronomicznej wiosny.

Tego dnia odmawiany będzie różaniec (o 21.30), a procesja przejdzie od Kaplicy Objawień do miejsc objawień Anioła.

Źródło: Sanktuarium Fatimskie

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej