Pielgrzymka Dzieci 2013

«Serce Maryi, ucieczka i droga»Temat obecnego roku duszpasterskiego, zaproponowany pielgrzymom w ramach przygotowania do obchodów stulecia objawień, związany jest z orędziem drugiego objawienia Matki Boskiej w Fatimie (13 czerwca 1917 roku). Także podczas tegorocznej Pielgrzymki Dzieci, która odbędzie się 9 i 10 czerwca, najmłodsi dowiedzą się o tym wydarzeniu i przesłaniu pozostawionym wówczas w Fatimie przez Maryję.

„W przesłaniu płynącym z drugiego objawienia chcemy szczególny podkreślić uspokajające słowa Matki Boskiej skierowane do pastuszki Łucji, cierpiącej na wieść o tym, że pozostanie na ziemi sama, bez swoich kuzynów: «Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga». Słowa te posłużyły do stworzenia hasła tegorocznej pielgrzymki: «Serce Maryi, ucieczka i droga»” informuje komisja organizacyjna.

Celem pielgrzymki jest ukazanie dzieciom, że „Serce Matki Boga prawdziwie jest ucieczką i drogą, nie tylko dla dzieci żyjących w różnych czasach, ale także wszystkich ludzi, którzy się oddają pod Jej macierzyńską opiekę”.

Dla dzieci – bardziej jeszcze niż dla dorosłych – bezpieczeństwo i opieka, którą serce Matki Boga obiecuje i może zapewnić, to dobra wiadomość; ważne jest, aby wytworzyć „aktywną i pielęgnowaną w sercu dzieci wewnętrzną postawę zaufania i pokoju”.

Przygotowując dzieci do pielgrzymki trzeba więc rozwijać w nich postawę otwarcia na Boga poprzez Maryję. „Właśnie takie jest zadanie chrześcijańskich wychowawców” podkreślają organizatorzy Pielgrzymki Dzieci, która przybywa do Sanktuarium Fatimskiego już od ponad trzydziestu lat.


L. S.

źródło: Sanktuarium Fatima

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej