Bp Wojciech Polak Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski rozesłał do wszystkich kardynałów i biskupów: „List o zagrożeniach naszej wiary” (o sektach – okultyzmie i magii)
opracowany  przez ks. biskupa Romualda Kamińskiego, Przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi do odczytania: na ambonie podczas rekolekcji, na spotkaniach z grupami formacyjnymi, podczas prelekcji, w czasie trwania Nowenny przed stuleciem Objawień Fatimskich.

Tekst ten może też być udostępniony wiernym na łamach gazetek parafialnych,  przeczytany w radiu diecezjalnym, wykorzystany podczas konferencji  czy katechez.
5 IV 2013

treść listu

 

W 1917 roku w Fatimie ukazała się trójce małych dzieci: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, Matka Boża. Przekazała im również treść Przesłania, jakie z woli Boga zostało skierowane do świata. Treść tego Orędzia składa się z trzech części, które nazwane zostały tajemnicami, gdyż nie od razu zostały one ujawnione. Dotyczą one: 1. wizji piekła, 2. nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi, 3. wizji prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Trzecia – ostatnia - część fatimskiej tajemnicy, jak wiemy została ujawniona dopiero w 2000 roku.

Siostra Łucja we wspomnieniach napisała, iż „Niektórzy ludzie, nawet pobożni, nie chcą dzieciom mówić o piekle, żeby ich nie przerażać, ale Bóg nie zawahał się pokazać go trojgu dzieciom, z których jedno miało zaledwie 8 lat”.

Fatima ukazuje mam fundamentalną prawdę: czym rzeczywiście jest zło oraz jakie jest źródło cierpień, prześladowań sprawiedliwych, głogu, wojen itp. Otóż jest jedno źródło wszelkiego zła – i jest to osobowe zło, które nie jest czymś przypadkowym, czy też zbiegiem okoliczności. Dlatego też Maryja ukazuje realność piekła oraz działania szatana.

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej