Wyznaczono postulatora w procesie beatyfikacyjnym Siostry Łucji.

Hiszpański duchowny Ojciec Ildefonso Moriones został mianowany postulatorem procesu beatyfikacyjnego Siostry Łucji, jednej z trojga fatimskich wizjonerów.

Aktualnie trwają prace dotyczące weryfikacji pism autorstwa Siostry Łucji - poinformował ks. dr Carlos Cabecinhas - Rektor Sanktuarium w Fatimie.

Ojciec Moriones został wyznaczony przez Biskupa Coimbry – Albino Cleto – z ramienia Zakonu Karmelitów Bosych. Stolica Apostolska zaaprobowała to mianowanie. W lutym 2008, w trzecią rocznicę śmierci Siostry Łucji, Ojciec Święty Benedykt XVI zrezygnował z konieczności odczekania ustalonego przez Prawo Kanoniczne pięcioletniego okresu czasu od chwili jej śmierci do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Dyspensa od obowiązku odczekania okresu przepisowych pięciu lat od śmierci kandydata na ołtarze zdarzyła się wcześniej jedynie w dwóch przypadkach: Papieża Jana Pawła II i błogosławionej Matki Teresyz Kalkuty. Wicepostulator wciąż nie jest mianowany.

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej