W dniach od 7 do 9 czerwca 2013 r. Sanktuarium Fatimskie organizuje kurs poświęcony Orędziu Fatimskiemu - "Triumf miłości w dramatycznych czasach historii".
 

Wiele osób zainteresowanych objawieniami w Fatimie wciąż jeszcze nie miało możliwości zapoznania się z szeroko przedstawioną i precyzyjnie wyrażoną treścią orędzia, które Bóg za pośrednictwem Matki Boskiej skierował do współczesnej ludzkości w Cova da Iria. Orędzie fatimskie jest bardzo obszerne i zawiera wiele elementów religijnych, będących dla ludzi naszych czasów zwiastunem nadziei.
 
W założeniach programu przygotowań do obchodów stulecia objawień, jednym z podstawowych z zadań, jakie stawia sobie Sanktuarium Fatimskie jest „pogłębianie wiedzy o różnych aspektach tematycznych orędzia oraz jego implikacjach dla życia chrześcijan”, a konkretnie: „ponowne teologiczne odczytanie orędzia [z Fatimy] w szerszym kontekście orędzia chrześcijańskiego”.
 
Dlatego Sanktuarium organizuje kurs poświęcony orędziu fatimskiemu, którego celem jest ukazanie najważniejszych elementów objawień w Cova da Iria, uporządkowanie treści tematycznych oraz odpowiednie teologiczne umiejscowienie różnych aspektów objawień.
 
W czasie kursu zostanie dokonane pogłębienie treści orędzia fatimskiego oraz refleksja o niektórych jego implikacjach dla życia chrześcijańskiego.
Kurs jest przeznaczony dla wiernych i pielgrzymów fatimskich, duszpasterzy, współpracowników Sanktuarium, członków ruchów maryjnych i innych ruchów kościelnych zainteresowanych lepszym poznaniem duchowości fatimskiej.
 
S. Ângela de Fátima Coelho

 

Udział w kursie jest bezpłatny; zapisu można dokonać pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 
Siostra Ângela Coelho jest zakonnicą ze zgromadzenia Alians Najświętszej Maryi Panny, członkiem Komisji Organizacyjnej Stulecia Objawień Fatimskich (port. skrót COCAF) i postulatorką procesu kanonizacyjnego Franciszka i Hiacynty Marto.


źródło: Sanktuarium Fatimskie

 

 

 

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej