Austria

W Polskiej Misji Katolickiej prowadzonej przez oo. Zmartwychwstańców w Wiedniu od 1980 roku odprawiane są pierwsze soboty miesiąca, o które prosiła Matka Najświętsza w Fatimie. Nabożeństwo to odbywa się przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 19:00 w Kościele Polskim pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w 3 dzielnicy Wiednia, Rennweg 5A.
Od 2007 r.  każdego 13. października odbywa się również procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami w pobliżu kościoła. Ponadto od 2007 r. organizowane są pielgrzymki do Fatimy (nawet do trzech razy w ciągu roku, grupa od 9 do 18 osób,  6 dni pobytu w Fatimie); łączy się to z obietnicą złożoną Matce Najświętszej, iż pielgrzymki te będą organizowane każdego 13 maja w czasie trwania Wielkiej Nowenny Fatimskiej.
Przesłanie Fatimskie przypominane jest również w czasie każdej pieszej pielgrzymki do Maria Gugging do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes (około 25 km od Wiednia). Pielgrzymka ta odbywa się od 30 lat raz w miesiącu.

Polska Misja Katolicka o.Zmartwychwstańców
Rennweg 5A, 1030 Wien
- Pierwsza sobota miesiąca: godz. 19:00 Msza św., a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
- 13 października: godz. 19:00 po Mszy św. i modlitwie różańcowej procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej .
UWAGA! W tym roku uroczystości odbędą się wyjątkowo 12 października.


Szwajcaria
Wielka Nowenna Fatimska w Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii


Osoby, które pragną przystąpić do Wielkiej Nowenny Fatimskiej powinny:
- poświęcić się Niepokalanemu Sercu Maryi, konsekwencją zaś poświęcenia jest naśladowanie Najświętszej Maryi Panny (akt poświęcenia poniżej),
- odmawiać codziennie różaniec,
- odprawić nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, przynajmniej raz w trakcie trwania Nowenny (w Polskiej Misji Katolickiej w Zurychu Msze św. wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca są odprawiane o godz. 15:00).
- odmawiać modlitwę Wielkiej Nowenny Fatimskiej, np. raz w tygodniu lub częściej,
- poznawać Najświętszą Maryję Pannę poprzez modlitwę, rozważania i lekturę książek (jedną z form poznawania Maryi jest uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych grupy Żywego Różańca, które odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o 12:15),
- jeżeli jest taka możliwość, uczestniczyć w nabożeństwach fatimskich, tam gdzie są one odprawiane (trzynastego dnia miesiąca).
Do Nowenny można przyłączyć się w każdej chwili. Osoby zainteresowane przyłączeniem się do Nowenny mogą zgłosić swoje nazwiska pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej...Białoruś
Poświęcenie Białorusi Niepokalanemu Sercu Maryi

Zgodnie z decyzją Episkopatu Białorusi w pierwszą sobotę lipca (6 lipca 2013r.) w Narodowym Sanktuarium w Budsławiu - Białoruś poświęci się Niepokalanemu Sercu Maryi.
Sanktuarium w Budosławiu więcej...

W licie Episkopatu Białorusi czytamy:
5.14. W ciągu Roku wiary  odbędzie się peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Budsławskiej po parafiach, która powinna stać się rekolekcjami umacniającymi naszą wiarę na wzór Maryi. Peregrynacja będzie także przygotowaniem do świętowania Budsławskiego Jubileuszu, którego motto brzmi: „Maryja – Matka naszej wiary”.
Od czerwca do sierpnia 2013 r. będzie miała miejsce także peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
5.15. We wszystkich parafiach archidiecezji, w ciągu dziewięciu miesięcy, rozpoczynając od października 2012 r. do czerwca 2013 r., w każdą pierwszą sobotę miesiąca należy celebrować Mszę św. ku czci Matki Bożej Budsławskiej, jako element wielkiej nowenny, z okazji przygotowań do świętowania jubileuszu 400-lecia pobytu cudownego obrazu Matki Bożej w Budsławiu.
5.16. W dniu 6 lipca 2013 r., podczas obchodów Budsławskiego Jubileuszu, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odbędzie się uroczyste poświęcenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie. Jej macierzyńskiej opiece zawierzamy siebie, nasz Kościół i kraj, abyśmy za jej przykładem zawsze zgadzali się z wolą Bożą i swoją wiarą stawali się do Niej podobnymi.

List Episkopatu więcej...

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej