Wielka Nowenna Fatimska

w Polskiej Misji Katolickiej

w Hamburgu

Rozpoczęte w ubiegłym roku obchody tzw. „Wielkiej Nowenny Fatimskiej” przygotowujące świat na 100-lecie obchodów objawienia się Matki Bożej w Fatimie, w ciągu roku przybrały uroczystą formę w naszej misji. Każdego miesiąca gromadziły one liczne grono parafian, łącząc duchowo wszystkie wspólnoty i grupy parafialne. Jest to fenomen, który nie miałby miejsca, gdyby nie zaangażowanie się w to dzieło naszej katechetki p. Marioli Jarzębowskiej oraz zrozumienie naszych potrzeb duchowych przez Księdza Proboszcza, poparte każdorazowo jego obecnością podczas czuwania.

Z okazji rozpoczęcia drugiego roku Nowenny Fatimskiej gościliśmy w naszej misji ks. dr. Krzysztofa Czaplę – dyrektora Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem. Jego obecność nadała szczególnego uroku przeżywanym uroczystościom fatimskim w naszej parafii. Miało to szczególną wymowę, gdyż jednocześnie w tych samych dniach blisko milionowa rzesza pielgrzymów z całego świata spotkała się w Fatimie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

W czwartek 13 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadała 93. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 18.00 w kościele św. Józefa ks. dr Krzysztof Czapla celebrował uroczystą Eucharystię i wygłosił homilię. Następnie nasi parafianie oraz goście przybyli z niemieckich parafii katolickich poprowadzili „pokutny różaniec fatimski” w kilku językach. Potem odbyła się wewnątrz kościoła tzw. procesja światła. Po procesji nastąpiło modlitewne czuwanie połączone z ucałowaniem relikwii „Świętych Pastuszków” – Franciszka i Hiacynty z Fatimy, zwieńczone Apelem Jasnogórskim.

Więcej...

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej