Orędzie Fatimskie

w Republice Południowej Afryki

Siostry Ducha Świętego  jako zgromadzenie międzynarodowe pracujące w Republice Południowej Afryki i Angoli podjęło starania by krzewić Orędzie Fatimskie na afrykańskiej ziemi. Siostry prowadzą m.in. ośrodek dla ludzi chorych na AIDS. Palcówka Sióstr w RPA jest na wiosce , niedaleko od granicy z Zimbabwe. Znajduje się tam również kościół Matki Bożej Fatimskiej, w jednej z wiosek, gdzie regularnie posługuje Siostra Dolores pochodząca z Polski.

W Afryce Południowej jest coś szczególnego... katolików jest bardzo mało, bo tylko 8 % w tamtejszej diecezji, a w ogóle 12 % . Jest też wielki wpływ kościoła protestanckiego i anglikańskiego, zatem kult Maryi i świętych jest bardzo trudny do wytłumaczenia w ramach katechezy. Od samego początku Siostra Dolores uczy i zachęca ludzi do Różańca, a teraz jest apostołem dzieła Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 


 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej