Wielka Nowenna Fatimska

w Medjugorje

 

 

W Medjugorje Maryja nazwala się

Królową Pokoju, zaprasza ludzi do modlitwy

i nawrócenia, by wypełnićto, co obiecała

w Fatimie: Triumf Jej Niepokalanego Serca, z którym jest związany czas pokoju. Patrząc na to co dzieje się wokół, jak ludzie oddalają się od Boga, wojny, które toczą się miedzy narodami, ale też w rodzinach, w ludzkich sercach, głos Maryi jest jeszcze bardziej naglący. Fatima nie traci na aktualności, lecz wręcz przeciwnie - jest bardzo aktualna, a odpowiedź na prośby Matki Bożej staje się konieczna (pisze s. Barbara z Medjugorje).

Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw pracujące w Medjugorje włączają się w dzieło Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Pragną, spotykając się z pielgrzymami z różnych krajów, zachęcać do zawierzeniu się Maryi i podjęcia konkretnej współpracy w zmianie życia i do stania się narzędziem w rekach Maryi dla ratowania dusz. Na koniec takiego spotkania zapraszają do zrobienia konkretnego kroku tzn. do zawierzenia się Maryi poprzez wspólną modlitwę z aktem oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanowi to ich główny apostolat (w oparciu o duchowość św. Ludwika, wezwanie z Fatimy i Medjugorje): zachęta do modlitwy różańcowej i praktykowania pierwszych sobót miesiąca.

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej