Wielka Nowenna Fatimska

na Białorusi

 

Dzięki zaangażowaniu katechetek z Białorusi (Alesia Aliakseyeva i Nathalie Dorochkevitch) ziarno Wielkiej Nowenny Fatimskiej zostało rzucone na glebę białoruskich serc. Miało już miejsce spotkanie katechetek z Arcybiskupem Metropolitą Mińsko – Mohylewskim. Alesia i Nathalie przedstawiły ks. Arcybiskupowi ideę Wielkiej Nowenny Fatimskiej i  poprosiły o pozwolenie oraz błogosławieństwo na rozpowszechnienie informacji. Arcybiskup pozytywnie ustosunkował się do prośby zaznaczając, iż „to jest dobra sprawa, bardzo dobra sprawa”.

Aktualnie nawiązały one kontakt z redakcją pisma „Ave Maria”, myśląc o publikowaniu artykułów o tematyce fatimskiej, podjęły się tłumaczenia materiałów pomocniczych Wielkiej Nowenny Fatimskiej oraz myślą o wydawaniu gazetki – miesięcznika poświęconej Orędziu Matki Bożej Fatimskiej.

W dniach od 10-12 września odbyły się w Sopockin k/ Grodna rekolekcje, w których uczestniczyli siostry zakonne oraz katecheci z całej diecezji, a nawet jedna osoba z Kamczatki. W czasie rekolekcji podjęty został temat Wielkiej Nowenny Fatimskiej oraz aktualności Orędzia Fatimskiego.

 


 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej