Kardynał Burke wezwał do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Kardynał Raymond Burke wezwał katolików, by „działali w celu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.” Swój apel były prefekt Sygnatury Apostolskiej wystosował podczas Forum na rzecz Życia w Rzymie.

Hierarcha, który formalnie wciąż pełni funkcję Patrona Suwerennego Zakonu Kawalerów Maltańskich w obszernym przemówieniu zatytułowanym „Tajemnica Fatimy i Nowa Ewangelizacja” w obecności innych duchownych - w tym kardynała Carlo Caffarry, biskupa Athanasiusa Schneidera z Kazachstanu i ponad 100 liderów organizacji broniących życia oraz rodziny z 20 krajów - powiedział, że triumf Niepokalanego Serca oznaczać będzie coś więcej niż zakończenie wojen światowych i katastrof naturalnych.

- Znacznie straszniejsze od tak okrutnych kar fizycznych związanych z nieposłuszeństwem i buntem człowieka przeciwko Bogu, jest kara duchowa, będąca owocem grzechu, którym jest wieczna śmierć – mówił.

Kardynał Burke zgodził się ze stanowiskiem jednego z najważniejszych specjalistów od objawień fatimskich ­- bratem Michel de la Sainte Trinité - który powiedział, że obiecany triumf Niepokalanego Serca Maryi niewątpliwie odnosi się przede wszystkim do „zwycięstwa wiary, która położy kres czasowi Apostazji i wielkim uchybieniom pasterzy Kościoła”.

Nawiązując do obecnej sytuacji w Kościele w świetle objawień Matki Bożej z Fatimy, hierarcha stwierdził: - Nauczenie wiary w swojej integralności i z odwagą jest sercem urzędu nauczycielskiego Kościoła: papieża, biskupów w jedności ze Stolicą Piotrową i ich głównymi współpracownikami, kapłanami. Z tego powodu Trzecia Tajemnica jest kierowana, ze szczególną siłą, do tych, którzy sprawują urząd duszpasterski w Kościele. Ich brak nauczania wiary, w wierności stałemu nauczaniu i praktyce Kościoła, czy to przez powierzchowne, wprowadzające zamieszanie, czy nawet zgodne ze światowym podejściem lub przemilczanie stanowią śmiertelne zagrożenie w najgłębszym duchowym sensie dla tych, którym jako osoby konsekrowane są zobowiązane nieść pomoc duchową. Zatrute owoce niepowodzeń pasterzy Kościoła widoczne są w sposobie kultu, nauczania i moralnej dyscypliny, która nie jest zgodna z Boskim Prawem.

Dla uzasadnienia konieczności poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, kardynał Burke powiedział, że: „Rosja wciąż zajmuje bardzo ważne miejsce w Bożym planie na rzecz pokoju” i jej konsekracja „jest też oznaką głębokiej miłości do naszych braci i sióstr w Rosji”.

- Z pewnością papież Jan Paweł II poświęcił świat, w tym Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi 25 marca 1984 roku. Ale dzisiaj znów słyszymy wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, aby konsekrować Rosję Niepokalanemu Sercu zgodnie z jej wyraźną instrukcją - tłumaczył.

Papież Jan Paweł II chciał wymienić Rosję w swoim akcie poświęcenia, ale doradcy zdecydowanie temu się sprzeciwili. O fakcie tym mówił 13 maja br. w Karagandzie kardynał Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum. Wspomniał on o swojej rozmowie z polskim papieżem już po konsekracji z 1984 roku.

- Naturalnie, przez długi czas [papież] zajmował się tą istotną misją, którą Matka Boża powierzyła dzieciom. Powiedział jednak wyraźnie, że dyplomaci watykańscy pilnie prosili go, aby nie mówił o tym kraju, ponieważ w przeciwnym razie pojawią się konflikty polityczne - wyjaśnił.

Tym, którzy nadal sprzeciwiają się poświeceniu Rosji, kard. Burke przypomniał słowa papieża Jana Pawła II z 1982 roku, gdy podczas poświęceniu świata Niepokalanemu Sercu zauważył: „Apel Maryi nie jest jednorazowym aktem. Jej wezwanie musi być podejmowane przez pokolenie po pokoleniu, zgodnie z zawsze nowymi znakami czasu. Musimy nieustannie wracać do tego. Musimy zawsze go ponawiać”.

Instruując wiernych hierarcha przypomniał, że w celu odbudowania pokoju na świecie i w Kościele konieczne jest codzienne: odmawianie Różańca, noszenie szkaplerza, ofiarowywanie się za grzeszników, wynagradzanie Niepokalanemu sercu Mary za grzechy praktykując nabożeństwo pierwszych sobót, nieustanne nawracanie się ku Chrystusowi, i jak prosiła Matka Boża, papież musi w jedności z biskupami z całego świata dokonać poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Wtedy dopiero Jej Niepokalane Serce zatriumfuje, przynosząc dusze Chrystusowi, Jej Synowi - podkreślił kardynał Burke.

– Nawracajcie się ku Chrystusowi, wynagradzajcie za grzechy, a Chrystus dzięki wstawiennictwu Matki Bożej, wybawi was od piekła i przyniesie całemu światu pokój – konstatował duchowny.

Źródło: lifesitenews.com

Zwróćmy jednak uwagę, iż Kardynał nie mówi o nieważności aktu poświęcenia Rosji z 1984 roku, nie mówi o poświęceniu, jakoby takiego wcześniej nie było, a wskazuje na ponowienie aktu poświęcenia, bowiem taki akt w nowych czasach, zgodnie z coraz to nowymi znakami czasu, dziś wydaje się być bardzo potrzebny.

Ponadto nigdy nie możemy wybiórczo traktować prośby Maryi. Kard. Burke jednoznacznie wskazuje, iż nawrócenie Rosji jest również uwarunkowane: codziennym różańcem, szkaplerzem, pokutą, wynagrodzeniem w pierwsze soboty miesiąca!!!

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej