Złota Księga Wielkiej Nowenny Fatimskiej,

została przekazana do Sanktuarium w Fatimie

w dniu 19 listopada 2017 roku

w czasie Mszy św. Międzynarodowej.

 

Przekazanie Złotej Księgi Wielkiej Nowenny Fatimskiej dokonało się z udziałem ponad 30 kapłanów z Polski, którzy uczestniczyli  w rekolekcjach i pielgrzymce po Portugalii i Hiszpanii nawiedzając miejsca związane z treścią Fatimskiego Przesłania oraz świętymi Pastuszkami: Hiacyntą i Franciszkiem.

 

Uroczyste przekazanie miało następujący przebieg:

- godz. 10.00 - wystawienie księgi u stóp Matki Bożej w kaplicy objawień,

- modlitwa różańcowa

- przeniesienie Złotej Księgi do kościoła Trójcy Świętej

- godz. 11.00 - uroczysta eucharystia pod przewodnictwem ks. Rektora Sanktuarium w Fatimie,

- po komunii - przekazanie Złotej Księgi do Skarbca Sanktuarium na ręce ks. Rektora ks. Carlosa Cabecinhasa.

 

 

 

 

Fatimska Polska

Ponad trzy miliony osób włączyło się w Wielką Nowennę Fatimską. Złota Księga z nazwiskami trafi do Fatim za zakończenie stulecia objawień w Fatimie.

Złota Księga to ważne świadectwo milionów ludzi, którzy od 13 maja 2009 r. włączyli się w duchowe przygotowanie do jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie. – W dzieło Wielkiej Nowenny Fatimskiej przez lata jej trwania włączyło się ponad trzy miliony osób w Polsce i na świecie – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. dr Krzysztof Czapla SAC. – Były to osoby indywidualne, wspólnoty modlitewne, tysiąc parafii w Polsce i ponad dwieście za granicą, zakony, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, wydawnictwa, m.in. Sióstr Loretanek, oraz redakcje gazet, wśród których pięknie zaznaczył się „Nasz Dziennik” – wylicza dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. Oficjalnie w dzieło Wielkiej Nowenny Fatimskiej włączyło się w Polsce Stowarzyszenie „Żywy Różaniec” czy Akcja Katolicka. – Wszyscy zostali zapisani do Złotej Księgi Wielkiej Nowenny. Liczy ona 300 stron i waży sześć kilogramów – mówi ks. Czapla. W Księdze są zatem ci, którzy modlitwą, apostolstwem przyczynili się do rozpowszechniania fatimskiego orędzia, aby było ono znane i praktykowane przez podjęcie wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca. – Dzięki Wielkiej Nowennie Fatimskiej to nabożeństwo jest obecne już w blisko 40 proc. polskich parafii, podjęte zostało także przez wiele wspólnot modlitewnych i zgromadzeń zakonnych. Przed rozpoczęciem nowenny w 2009 roku nabożeństwo to praktycznie nie było znane, a jest przecież ono centrum fatimskiego orędzia – zaznacza dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. Warto podkreślić, że przekazanie Złotej Księgi Wielkiej Nowenny Fatimskiej odbędzie się 19 listopada br. w czasie pielgrzymki polskich kapłanów do Fatimy. Będzie to dokładnie w rocznicę Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który miał miejsce w Krakowie-Łagiewnikach. Przekazanie Złotej Księgi Wielkiej Nowenny Fatimskiej odbędzie się podczas niedzielnej międzynarodowej Mszy św. o godz. 11.00 w Fatimie. Złożona ona zostanie na ręce rektora sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ks. Carlosa Cabecinhasa.

Na wieki w Fatimie

Obecność tej Księgi w miejscu objawień będzie również znakiem duchowej pielgrzymki tych wszystkich, którzy podjęli dzieło Wielkiej Nowenny Fatimskiej, a zwłaszcza tych, którym nie było dane pielgrzymować do Fatimy. Tym samym 19 listopada ponad trzy miliony Polaków z Polski i z zagranicy stanie w Fatimie przy figurze Matki Bożej w kaplicy w miejscu objawień. Dzięki Wielkiej Nowennie Fatimskiej praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca podjęła pani Józefa z Krakowa. – Bardzo wzrosła świadomość przeżywania tego nabożeństwa. Wypełniamy wraz z mężem wszystkie jego warunki w duchu wynagrodzenia, bo wiemy, że o to prosiła Matka Boża w Fatimie – wyznaje. Podkreśla, że nabożeństwo to jest obecne w ich życiu już nieustannie. – Nie wyobrażamy sobie pierwszej soboty bez tego nabożeństwa. Pragniemy wynagradzać za zniewagi ludzi wobec Niepokalanego Serca Maryi, jesteśmy przekonani, że dzięki nabożeństwu pięciu pierwszych sobót miesiąca wypraszamy potrzebne łaski dla nas, naszej rodziny, że mamy wpływy na losy świata – podkreśla pani Józefa. Ksiądz dr Krzysztof Czapla zachęca, aby uczynić wszystko, by nasza gorliwość związana ze stuleciem Fatimy nie osłabła, aby owocem jubileuszu stało się jeszcze większe apostołowanie na rzecz nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. – Za opatrznościowe działanie uważam to, iż Różaniec do Granic, który był narodowym nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca, stał się zaproszeniem, wezwaniem do ich praktykowania. Każdy, kto uczestniczył w tym wielkim święcie modlitwy różańcowej, powinien w sercu przejąć się wezwaniem Maryi kierowanym do nas z Fatimy. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca ratuje dusze i świat od zagłady. To ono jest warunkiem nawrócenia Rosji, pokoju na świecie oraz przybliża nas do zapowiedzianego triumfu Niepokalanego Serca Maryi – zaznacza ks. Czapla.

Nie lekceważmy Maryi

Dyrektor Fatimskiego Sekretariatu na Krzeptówkach w Zakopanem apeluje o dalsze zaangażowanie w krzewienie Fatimy. – Piękne byłoby to, gdyby wszyscy zapisani w Złotej Księdze Wielkiej Nowenny Fatimskiej, w tym oczywiście media, jako swoje zobowiązanie, poprzez narzędzia, którymi dysponują, propagowali nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, dzięki któremu wypełnia się Fatima. Świadomość zagrożeń i wojny, jaką zło wypowiedziało Kościołowi, rodzinie i Polsce, winna nas skłaniać do poważnego potraktowania wezwania z Fatimy – zachęca dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. I cytuje ks. abp. Salvatore Cordileone, który 7 października 2017 r. poświęcił Niepokalanemu Sercu Maryi diecezję San Francisco i wezwał do podjęcia nabożeństwa pierwszych sobót: „Nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy”. – Podobnej mobilizacji potrzeba i nam w Polsce – zaznacza ks. Czapla. – Jeśli 80 proc. parafii w Polsce żyje treściami pobożności fatimskiej, to nie można spocząć, mając świadomość, iż tylko 37 proc. parafii wprowadziło pierwsze soboty miesiąca. Jest to dużo, ale niestety jeszcze ciągle za mało. Przywołana dysproporcja nie może mieć miejsca. Nasza miłość do Maryi musi zostać przekuta w czyny, które będą wypełnieniem Jej wezwań, jakie skierowała do nas w Fatimie – tłumaczy dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem.

Małgorzata Bochenek

źródło: Nasz Dziennik

Złota Księga  więcej... 

 

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej