PORTUGALIA I HISZPANIA


PIELGRZYMKA DLA KAPŁANÓW: ŚLADAMI WIDZĄCYCH Z FATIMY
Fatimskie rekolekcje w drodze głosi ks. Krzysztof Czapla SAC

10 dni, samolotowo – autokarowa
10.10 – 19.10.2019 / cena: 1090 EUR + 1850 PLN

ZAPEWNIAMY:
przeloty samolotem
przejazdy klimatyzowanym autokarem
noclegi w hotelach 3/4*
(pokoje 2-osobowe)
wyżywienie pełne
(3 posiłki)
opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
ubezpieczenie
opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
Msze św.
W Fatimie planowane jest spotkanie z rektorem Sanktuarium Fatimskiego ks. Carlosem Cabecinhasem i/lub s. Angelą de Fatima Coelho, b. postulatorką procesu kanonizacyjnego św. Hiacynty i św. Franciszka oraz wicepostulatorką procesu beatyfikacyjnego s. Łucji.

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Przelot z Warszawy do Lizbony (z przesiadką). Przejazd do Fatimy. Nawiedzenie Sanktuarium – zapoznanie się z miejscem i historią objawień: Kaplica Objawień, bazyliki Matki Boskiej Różańcowej i Trójcy Przenajświętszej.
W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA

Zwiedzanie muzeum „Fatima Światło i Pokój”. Droga krzyżowa wiodąca tzw. „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço, zwiedzanie domów dzieci fatimskich w Aljustrel oraz nawiedzenie kościoła i cmentarza parafialnego w Fatimie. Po południu: wizyta w siedzibie Fundacji Franciszka i Hiacynty Marto – muzeum „Dom Świec”, Karmelu św. Józefa oraz mauzoleum ks. Manuela Nunesa Formigão, zwanego „czwartym wizjonerem fatimskim”.

3 DZIEŃ: FATIMA – OURÉM – NAZARE – FATIMA

Przejazd do Ourém: zwiedzanie miejsc związanych z uwięzieniem widzących w sierpniu 1917 r. oraz miejscowego cmentarza, na którym spoczywała Hiacynta Marto. Przejazd do Nazare – malowniczego miasteczka rybackiego nad Oceanem Atlantyckim; nawiedzenie kościoła Matki Bożej z Nazare – najważniejszego sanktuarium maryjnego w Portugalii do czasu objawień fatimskich. Wieczorem w Fatimie inauguracja obchodów ostatniego objawienia Matki Boskiej.

4 DZIEŃ: FATIMA

Uczestnictwo w obchodach rocznicy październikowego objawienia: różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium.

5 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem widzącej Hiacynty w stolicy Portugalii (ochronka przy ul. Estrela, szpital im. Królowej Stefanii, kościół Matki Boskiej Anielskiej, dworzec kolejowy Rossio) oraz narodowego sanktuarium Chrystusa Króla w Almadzie. Powrót do Fatimy.

6 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BALASAR – PORTO

Przejazd do Coimbry. Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; zwiedzanie muzeum poświęconego widzącej oraz uniwersytetu i Starej Katedry w Coimbrze. Przejazd do Balasar – nawiedzenie sanktuarium i domu bł. Alexandriny Marii da Costy, zwanej „mistyczką fatimską”. Przejazd do Porto.

7 DZIEŃ: PORTO

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w Porto. Zwiedzanie miasta: spacer przez starą część miasta (katedra, kościół św. Franciszka, stacja kolejowa São Bento, budynek dawnej Giełdy, most D. Luis I) oraz nabrzeże – Cais da Ribeira; degustacja w jednej z piwnic wina Porto.

8 DZIEŃ: PORTO – TUI – PONTEVEDRA – SANTIAGO de COMPOSTELA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w zgromadzeniu sióstr doroteuszek w Pontevedrze (objawienia Matki Bożej w 1925 r. i Jezusa w 1926 r. dotyczące wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca) oraz w Tui (objawienie w 1929 r. – dotyczące tajemnicy Trójcy Świętej i poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi). Przejazd do Santiago de Compostela.

9 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA

Przejście ostatniego odcinka słynnego Camino de Santiago (drogi pielgrzymkowej do grobu św. Jakuba) z Monte do Gozo do katedry w Composteli (ok. 5 km, dla chętnych). Uczestnictwo w Mszy św. dla pielgrzymów.
Zwiedzanie katedry św. Jakuba Apostoła oraz spacer po historycznej części miasta.

10 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA – WARSZAWA

Przelot z Santiago de Compostela do Warszawy (z przesiadką).

 

Kontakt z Biurem PEREGRINUS

 

 

 

EN    FR    DE    PT    BY    RU   UA   NO

 

  

 

  

 

  

 

 

 

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej