FATIMSKA ?TRZYNASTKA?

W kręgu Wielkiej Nowenny Fatimskiej (1)

13. 06. 2007

 


 

 

Fatima to ruch ludzi świeckich. Nie inaczej jest z Wielką Nowenną Fatimską. To przede wszystkim od świeckich zależy, jak będzie ona wyglądać i jakie będą jej owoce.

Najważniejsze jest pytanie o owoce? Może Wielka Nowenna Fatimska doprowadzi do pogłębienia wiedzy o Fatimie, do upowszechnienia różańca czy nabożeństwa pierwszych sobót? Może na rynku pojawi się więcej książek, a my będziemy dumni, że wiemy o Fatimie więcej niż jakikolwiek inny naród świata?

Gdyby temu miała służyć Nowenna, wiele osób nie zaangażowałoby się w nią, ja też. Dość już działań pozornych, efektów połowicznych, jałowych dzieł. Jeżeli angażujemy się w Nowennę całym sercem, to dlatego, że wiemy, iż stajemy przed wyjątkową szansą. Możemy pomóc Maryi i czynnie przyczynić się do zmiany obrazu świata. Możemy przez swoje ?tak? sprawić, że nasze oczy ujrzą wielkie dzieła Boże, z których największym będzie triumf Niepokalanego Serca zjednoczonego z Sercem Przenajświętszym. Chcemy, by w tym dniu było to zjednoczenie również naszych serc.

Dlatego tak licznie angażujemy się w Nowennę ? naszą życiową szansę.

Ale też stawiamy wiele pytań? Czujemy, że musimy zrobić coś więcej niż odmawiać modlitwy czy uczestniczyć w nabożeństwach. Intuicja każe nam szukać głębi, której sami nie znamy.

Nowenna ma zmienić nasze życie w życie świętych. Ma nauczyć nas wypowiadać co dzień ?tak? Bogu w sposób, w jaki czyniła to Maryja. Wtedy zamieszka w naszym świecie Boska moc. I ta moc zmieni świat!

Jest w nas wiele pytań? Może nasze ?trzynastki? będą okazją, by na nie odpowiadać. Dziś chcę zacząć od istotnego ostrzeżenia. Pamiętamy, że sześć razy papieże spełniali prośbę Matki Bożej Fatimskiej i poświęcali Rosję Niepokalanemu Sercu. Ale tylko jedno poświęcenie ? ostatnie, dokonane przez Jana Pawła II w 1984 r. ? było ważne. Tylko ono zaowocowało lawiną zmian po ludzku niemożliwych.

Dlaczego poprzednie były nieowocne? Przecież kolejni Namiestnicy Chrystusa mieli dobre intencje i ożywiało ich pragnienie wypełnienia żądań z nieba. Wystarczył jeden błąd obecny w dokonanym przez nich akcie, by maryjne równanie nie było prawdziwe.

Bo wszystkie równania fatimskie wyglądają następująco:

spełniam prośbę nr 1 + spełniam prośbę nr 2 + spełniam prośbę nr 3?= niebo spełnia swoją obietnicę

Wiemy od Siostry Łucji, że Matka Boża prosiła papieży o:

(1) poświęcenie Rosji + (2) Niepokalanemu Sercu + (3) przez Ojca Świętego + (4) w jedności ze wszystkimi biskupami świata. W zamian Maryja obiecała = cofnąć świat z drogi prowadzącej w otchłań.

We wszystkich poświęceniach dokonanych przed 1984 r. zabrakło ostatniego czynnika. Nie było tzw. kolegialności. W konsekwencji wynik różnił się od tego, którego oczekiwał Bóg. I zabrakło owoców?

Teraz jest podobnie. Nabożeństwo pierwszych sobót ma być odprawiane według przedstawionego przez Maryję równania:

 (1) w pierwsze soboty miesiąca + (2) kolejne pięć pierwszych sobót + (3) spowiedź w intencji wynagradzającej + (4) Komunia św. w intencji wynagradzającej + (5) różaniec w intencji wynagradzającej + (6) 15-minutowe rozmyślanie różańcowe w intencji wynagradzającej = cofnięcie ludzkości z drogi prowadzącej do wojny i położenie kresu rządom zła

Jest sześć warunków, a ja boję się, że nie jesteśmy skuteczni, bo nie sumujemy wszystkich warunków dobrego nabożeństwa i nasz wynik nie zgadza się z oczekiwanym przez niebo. Są tacy, którzy odprawiają pierwsze soboty w sobotę sąsiadującą z 13. dniem miesiąca, są tacy, którzy twierdzą, że nie musi to być pięć kolejnych pierwszych sobót, są tacy, którzy nie mają intencji wynagradzającej, są tacy, którzy zamiast maryjnego rozmyślania proponują kazanie albo odmawiają różaniec bez rozważania tajemnic.

W konsekwencji nasze nabożeństwa są piękne, ale nie ma w nich Boskiej mocy.

Można chwalić nasz zapał, jak można podziwiać gorliwość wspomnianych papieży. Cóż z tego, skoro niebo nad nami pozostaje zamknięte?

Wielka Nowenna Fatimska musi być odprawiana tak, by niebo było nad nami otwarte! Inaczej nie ma ona sensu.

 

Wincenty Łaszewski

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej