NAKŁAD MATERIAŁÓW POMOCNICZYCH NA ROK 2013 JEST JUŻ WYCZERPANY!

POMOCE NA ROK 2014 BĘDZIEMY WYSYŁAĆ W PIERWSZYCH DNIACH GRUDNIA.

 

Pozycje książkowe i foldery na rok 2014 - ZOBACZ!

Pomóż innym! Prześlij informację o materiałach WNF innym zainteresowanym!


 
Materiały potrzebne do odprawiania Wielkiej Nowenny Fatimskiej można zamawiać:

1. pisząc na adres Sekretariatu Fatimskiego:

     Sekretariat Fatimski
     os. Krzeptówki 14
     34-500 Zakopane


2 telefonicznie 18/ 20 66 4 20

3. drogą internetową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA - PRZESYŁKA JEST WYSYŁANA TEGO SAMEGO DNIA LUB PRZED POŁUDNIEM DNIA NASTĘPNEGO!


 
Ważne informacje:

a) pragniemy zaznaczyć, że materiały dotyczące Wielkiej Nowenny Fatimskiej rozprowadzamy nie na zasadzie sprzedaży, a jedynie prosimy o Wasze dobrowolne ofiary na rzecz dalszej działalności Sekretariatu Fatimskiego („ceny” podawane w nawiasach są jedynie formą wskazania kosztów, jakie ponosimy przygotowując materiały w ramach Wielkiej Nowenny),

b) do przesyłki załączony jest przekaz z numerem konta, na które po otrzymaniu przesyłki można wpłacić ofiarę w dowolnym czasie,

c) jeśli w danych adresowych na otrzymanej przesyłce jest błąd, czy też ktoś z Państwa otrzymał np. dwie przesyłki, choć zamawiał tylko jedną, czy też otrzymał materiały, a tego sobie nie życzy - prosimy, by ich nie odsyłać, a jedynie w dowolny sposób poinformować o tym Sekretariat Fatimski.

 Zapraszamy do skorzystania z materiałów - pomocy duszpasterskich, które można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Sekretariatu Fatimskiego! POBIERZ

 

Medytacje pierwszosobotnie na 2013 rok - format MP3  ( NAKŁAD WYCZERPANY,  nagrania można pobrać ze strony Sekretariatu )

Tekst medytacji pochodzi z książki "Eucharystyczny klucz. Cud nad cudami, który zmienia wszystko". Tekst medytacji napisany przez Siostry Karmelitanki z Oziornoje (Kazachstan).
Muzyka: Zespół Adoramus ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Płyta CD zawiera:
1. Audycja: Czy pamiętamy nasze ślubowania? czyta: Piotr Sambor i Aleksandra Szymczak-Sambor; nagranie: Radio Alex
2. Medytacje na Pierwsze Soboty Miesiąca
  wersja I; czyta: Krzysztof Najbor – Zakopane
  wersja II; czyta: Halina Łabonarska – Warszawa

 


 1. Eucharystyczny klucz. Cud na cudami, który zmienia wszystko – to podstawowe materiały na piąty rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Książka zawiera homilie, modlitwy, rozważania różańcowe, teksty medytacji na apele maryjne oraz rozmyślania na wszystkie pierwsze soboty 2013 roku. Tekst homilii - ks. Marian Łękawa SAC, Szkocja; tekst rozważań różańcowych W. Łaszewski, tekst medytacji pierwszosobotnich Siostry Karmelitanki, Kazachstan. Opracował zespół Sekretariatu Fatimskiego pod kierunkiem ks. Krzysztofa Czapli SAC. (NAKŁAD WYCZERPANY)


2. Fatima i Eucharystia. Spojrzenie Kościoła. Red. ks. Marian Kowalczyk SAC  (NAKŁAD WYCZERPANY)
Biorąc więc do ręki „eucharystyczny klucz”, autorzy niniejszej publikacji, mieli świadomość, że celem ich artykułów jest ukazanie „cudu nad cudami, który zmienia wszystko” i wszystko czyni nowe (por. Ap 21,5). Dlatego po artykule akcentującym wiarę w realną obecność i konieczność uwielbienia Chrystusa w Eucharystii oraz ukazującym Anioła z Fatimy, który udziela dzieciom fatimskim Komunii św., ukazano Maryję prowadzącą do Chrystusa jako fundamentu Kościoła. Niezwykle ważne dla naszego życia wiarą jest danie Maryi za Matkę każdego człowieka w osobie św. Jana. Kolejny artykuł koncentruje się na wspomnianej już postaci Maryi jako „Niewiasty Eucharystii” w aspekcie medytacji pierwszosobotnich, podczas których - w duchu Jej Niepokalanego Serca - rozważamy tajemnice różańcowe. W nurcie nabożeństw pierwszosobotnich, z akcentem na obchód pięciu pierwszych sobót pozostaje też artykuł o potrzebie wynagrodzenia Maryi w kontekście poznania fundamentalnych prawd o Matce Chrystusa i Kościoła, z uwzględnieniem pięciu rodzajów obelg i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Zwieńczeniem publikacji jest artykuł zwracający uwagę na spowiedź i pełne uczestnictwo w Eucharystii oraz wzbudzenie intencji wynagradzającej Niepokalanemu  Sercu Maryi podczas przyjmowania Komunii św.


 

3. Wielka Nowenna Fatimska w Rodzinie Kowalskich ( z płytą CD). Ewa Hanter   (NAKŁAD WYCZERPANY)
Książka ta skierowana jest do rodzin, które pragną wspólnie przeżyć i wprowadzić w życie orędzie Najświętszej Panny. Szczególny akcent położono w niej na przesłanie eucharystyczne.
Bohaterowie książki, państwo Kowalscy, opowiadają dzieje Pastuszków, którym objawiła się Matka Boża i jednocześnie ukazują ich swoim dzieciom jako wzór przygotowania się do Pierwszej Komunii Świętej oraz pogłębienia życia religijnego.
Wiele atrakcyjnych pomysłów: pogadanek, sposobów czynienia rachunku sumienia, przeprowadzenia uroczystości ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, ma na celu pomóc współczesnym dzieciom lepiej zrozumieć najważniejsze elementy orędzia fatimskiego, przeżyć je i wykonać.
Do książki dołączona jest płyta ze słuchowiskiem czytanym przez znanego aktora Dariusza Kowalskiego oraz materiały służące do wykonania własnych rachunków sumienia.

 

MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE:

a) Wspomnienia Siostry Łucji. Tom I. Red. L. Kondor SVD (9zł)

Książka ta jest pierwszą pozycją z cyklu wspomnień fatimskiej wizjonerki, stanowi żywy i najobszerniejszy dokument wydarzeń, które miały miejsce w Fatimie w 1917 roku. Niniejszy tom opisuje poza objawieniami Anioła i Matki Bożej również życie trójki pastuszków, którzy w sposób heroiczny wypełniali wskazania Pani z Nieba. Wydanie to jest wiernym tłumaczeniem listów s. Łucji przechowywanych w biskupim archiwum w Leirii. W znacznej części treść publikowanych wspomnień pokrywa się z treścią książki Siostra Łucja mówi o Fatimie. Wydanie niniejsze zostało uzupełnione tekstami dotyczącymi trzeciej części tajemnicy fatimskiej z komentarzem Kongregacji Nauki Wiary.

 

 

b) Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Propozycja pastoralna. Red. ks. M. Drozdek SAC. (12zł)

Pozycja ta jest doskonałą pomocą dla wszystkich prowadzących nabożeństwa wynagradzające w pierwsze soboty miesiąca. Zawiera teksty i 5 konspektów nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca oraz 20 medytacji pierwszosobotnich w nawiązaniu do 20 tajemnic różańca.

 

 

 c) Modlitewnik serca. (9zł)

Zasadnicze materiały do - pamięci i czuwania serca - w czasie Wielkiej Nowenny Fatimskiej: modlitwy związane z Nowenną, modlitwy na poszczególne dni tygodnia, modlitwy uzupełniające, rozmyślania różańcowe – wszystko inspirowane treścią Fatimskiego Przesłania. Opracował zespół Sekretariatu Fatimskiego pod kierunkiem ks. Krzysztofa Czapli SAC i p. Wincentego Łaszewskiego.

 

 

c) FOLDERY (60 gr):

1. litania do błogosławionych Franciszka i Hiacynty,

2. obrzęd poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi na dzień 22 sierpnia,

3. dyplomik dla dzieci na Pierwsze Soboty Miesiąca,

4. Kult Niepokalanego Serca Maryi. Spojrzenie Kościoła.

 

       

 

d) PLAKATY (3zł) oraz foldery dotyczące treści sygnalizowanej na plakacie (60gr):

1. Wielka Nowenna Fatimska,

2. Poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi - 22 sierpnia,

3. Pierwsze Soboty Miesiąca.

 

    

      

 

 

MATERIAŁY POMOCNICZE NA POPRZEDNIE LATA WIELKIEJ NOWENNY FATIMSKIEJ

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej