INFORMACJA DOTYCZĄCA MATERIAŁÓW POMOCNICZYCH NA 2015

 

 

Materiały potrzebne do odprawiania Wielkiej Nowenny Fatimskiej zamawiamy:

1. pisząc na adres Sekretariatu Fatimskiego:

     Sekretariat Fatimski
     os. Krzeptówki 14
     34-500 Zakopane


2 telefonicznie 18/ 20 66 4 20

3. drogą internetową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Ważne !!!

a) Pragniemy zaznaczyć, że materiały dotyczące Wielkiej Nowenny Fatimskiej rozprowadzamy nie na zasadzie sprzedaży, a jedynie prosimy o Wasze dobrowolne ofiary na rzecz dalszej działalności Sekretariatu Fatimskiego („ceny” podawane w nawiasach są jedynie formą wskazania kosztów, jakie ponosimy przygotowując materiały w ramach Wielkiej Nowenny).

b)
Do przesyłki załączony jest przekaz z numerem konta, na które po otrzymaniu przesyłki można wpłacić ofiarę w dowolnym czasie.

c)
Jeśli w danych adresowych na otrzymanej przesyłce jest błąd, czy też ktoś z Państwa otrzymał np. dwie przesyłki, choć zamawiał tylko jedną, czy też otrzymał materiały, a tego sobie nie życzy - prosimy, by ich nie odsyłać, a jedynie w dowolny sposób poinformować o tym Sekretariat Fatimski.

d)
Każdego z Was, kto nawiązał kontakt z Sekretariatem Fatimskim wpisujemy do Złotej Księgi WNF, którą jako dar złożymy w Fatimie w czasie uroczystości 100. rocznicy objawień Matki Bożej.


Równocześnie, każdego z Was, kto zamawia na dany rok cały pakiet (nie pojedynczą książkę, czy folder) materiałów Wielkiej Nowenny Fatimskiej wpisujemy do bazy adresowej. Tym samym w kolejnym roku Nowenny wysyłamy automatycznie przygotowany pakiet materiałów pomocniczych. Czynimy tak, gdyż nie prowadzimy rozbudowanej administracji, dzięki temu publikacje mogą być znacząco tańsze. Pragniemy jednak podkreślić, iż nikomu nie wysyłamy materiałów wbrew Jego woli. Dlatego też prosimy każdego z Was o współpracę; mianowicie - jeśli ktoś z Państwa otrzymał w danym roku cały pakiet materiałów i nie chce otrzymywać ich w kolejnych latach bez wcześniejszego osobistego zamówienia, prosimy by nas o tym poinformował w dowolny sposób: - telefonicznie, - mailowo, - listownie.

ks. Krzysztof Czapla SAC - Dyrektor Sekretariatu Fatimskiego 

 


 

 

INFORMACJA dotycząca materiałów na rok: 2009, 2010-2012, 2013

 

MATERIAŁY POMOCNICZE NA ROK 2014

Tematem przewodnim VI. roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej jest hasło: Zapraszani do nieba. Jednak różaniec, szkaplerz, sznur pokutny. 


A. Na rok 2014 zaplanowane są następujące pozycje:


 

 

 

  1. Zapraszani do nieba. Jednak różaniec, szkaplerz, sznur pokutny. Książka zawiera teksty homilii, rozważań różańcowych, refleksji na Apel Jasnogórski oraz medytacje na pierwsze soboty miesiąca. Autorem homilii jest ks. Stanisław Chabiński SAC, natomiast pozostałych tekstów p. Monika Waluś. 

 NAKŁAD WYCZERPANY!

 

 

 


 

 

 

  2. Fatima. Z Maryją do Jezusa. Różaniec, szkaplerz i praktyki pokutne. Jest to praca zbiorowa pod redakcją ks. Marka Chmielewskiego (KUL) poświęcona tematyce nabożeństw, które przywoływane są w treści Fatimskiego Przesłania, takie jak: różaniec, szkaplerz oraz dzieła pokutne. (9zł)

 

 

 

 


 

 

  3. Fatima. Wielka obietnica. Na treść tej pozycji książkowej składają się teksty autorstwa ks. Krzysztofa Czapli SAC, które ukazały się w formie artykułów w różnych czasopismach w ostatnich latach. Zostały one przeredagowane przez p. Marzenę Jarzynę. W książce znajdzie się również bogaty w treści dział pomocy homiletycznych, na który składać się będą m.in. teksty źródłowe dotyczące Orędzia  Fatimskiego oraz materiały archiwalne z publikacji książkowych oraz czasopism, jakie ukazały się w związku z poświęceniem Polski Niepokalanemu Sercu Maryi w 1946 roku. (9zł)

 

 

 B. Na rok 2014 przygotowane zostaną również materiały dodatkowe:


- płyta CD w formacie MP3 - z medytacjami na pierwsze soboty miesiąca 2014 r. oraz z nagraniem książki „Wspomnienia Siostry Łucji”, NAKŁAD WYCZERPANY!

 


 

UWAGA! Do pakietu wysyłanych przez Sekretariat Fatimski materiałów pomocniczych na rok 2014 są również jednorazowo dołączane:

- foldery dotyczące różańca (modlitwy i miesięcznika) opracowane i wydane przez ss. Loretanki,

- folder dotyczący szkaplerza i Rodziny Szkaplerznej – opracowany i wydany przez Sekretariat Rodziny Szkaplerznej.

FOLDERY TE SĄ PREZENTEM OD SS. LORETANEK I OO. KARMELITÓW. SEKRETARIAT FATIMSKI NIE ZAJMUJE SIĘ ICH DODATKOWYM ROZPROWADZANIEM!

 

               

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

- figura Matki Bożej Fatimskiej z Niepokalanym Sercem - wysokość 35 cm (90 zł)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C. MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE:

 

 

 

 

a) Wspomnienia Siostry Łucji. Tom I. Red. L. Kondor (9zł)

Książka ta jest pierwszą pozycją z cyklu wspomnień fatimskiej wizjonerki, stanowi żywy i najobszerniejszy dokument wydarzeń, które miały miejsce w Fatimie w 1917 roku. Niniejszy tom opisuje poza objawieniami Anioła i Matki Bożej również życie trójki pastuszków, którzy w sposób heroiczny wypełniali wskazania Pani z Nieba. Wydanie to jest wiernym tłumaczeniem listów s. Łucji przechowywanych w biskupim archiwum w Leirii. W znacznej części treść publikowanych wspomnień pokrywa się z treścią książki Siostra Łucja mówi o Fatimie. Wydanie niniejsze zostało uzupełnione tekstami dotyczącymi trzeciej części tajemnicy fatimskiej z komentarzem Kongregacji Nauki Wiary.

 

 

 

 

 

b) Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Propozycja pastoralna. Red. ks. M. Drozdek SAC. (12zł)

Pozycja ta jest doskonałą pomocą dla wszystkich prowadzących nabożeństwa wynagradzające w pierwsze soboty miesiąca. Zawiera teksty i 5 konspektów nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca oraz 20 medytacji pierwszosobotnich w nawiązaniu do 20 tajemnic różańca.

 

 

 

 

  

 

 

c) Modlitewnik serca. (9zł)

Zasadnicze materiały do - pamięci i czuwania serca - w czasie Wielkiej Nowenny Fatimskiej: modlitwy związane z Nowenną, modlitwy na poszczególne dni tygodnia, modlitwy uzupełniające, rozmyślania różańcowe – wszystko inspirowane treścią Fatimskiego Przesłania. Red. p. W. Łaszewski.

 

 

 

D) FOLDERY (60 gr):

1. Modlitwa Wielkiej Nowenny Fatimskiej

2. Litania do błogosławionych Franciszka i Hiacynty,

3. Obrzęd poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi na dzień 22 sierpnia,

4. Dyplomik dla dzieci na pięć Pierwszych Sobót Miesiąca,

5. Kult Niepokalanego Serca Maryi. Spojrzenie Kościoła,

 

 

E) PLAKATY (3zł) oraz foldery dotyczące treści sygnalizowanej na plakacie - nowe wydanie uzupełnione i poprawione (60gr):

1. Wielka Nowenna Fatimska,

2. Poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi - 22 sierpnia,

3. Pierwsze Soboty Miesiąca.

 

    

      

 Zapraszamy do skorzystania z materiałów - pomocy duszpasterskich, które można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Sekretariatu Fatimskiego! POBIERZ

 


 

 

 

 

 

  

 

 

 

  EN   FR   DE   PT   BY   RU  UA  NO

 

  

 

  

  

  

 

  

 

 

 

Apostolat Sekretariatu Fat.

  

 

 

 

Fatima-Portugalia

 

 

 

 

 

 

Multimedia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! czytaj więcej